Κύπελλο Αγγλίας: Τελειώνει τη δουλειά η Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ έχει δεύτερη ευκαιρία για την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας και μοιάζει εξαιρετικά δύσκολο να την απωλέσει απέναντι στην Μπρίστολ Σίτι.

Η Μπρίστολ Σίτι, πήρε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Γουέστ Χαμ για το Κύπελλο, ισοφαρίζοντας στο δεύτερο ημίχρονο, και θα έχει την ευκαιρία για την έκπληξη στον επαναληπτικό. Στο πρωτάθλημα, η ομάδα του Λίαμ Μάνινγκ, παραμένει κοντά στην πρώτη εξάδα, αλλά δεν έχει νίκη τρεις αγωνιστικές, μένοντας χωρίς γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια. Απουσιάζουν οι Νέισμιθ (μέσος, 15 συμμετοχές/2 γκολ), Σάικς (μέσος, 28 συμμετοχές/5 γκολ).

Η Γουέστ Χαμ δεν έχει ηττηθεί ποτέ από την Μπρίστολ Σίτι (3-4-0).

Η Γουέστ Χαμ έμεινε στο 1-1 με την Μπρίστολ Σίτι για το Κύπελλο, δεχόμενη την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο, και θα χρειαστεί δεύτερο παιχνίδι για να προκριθεί στον τέταρτο γύρο του θεσμού. Η ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες μετράει μόλις 2 ήττες στα 14 τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις (9-3-2). Με νίκες έβγαλε τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα εκτός έδρας ματς σε πρωτάθλημα, Λιγκ Καπ και Ευρώπη (4-0-2). Τραυματίας ο Αντόνιο (επιθετικός, 14 συμμετοχές/2 γκολ), αμφίβολος ο Πακετά (μέσος, 18 συμμετοχές/2 γκολ).

21:45 ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΣΙΤΙ – ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ 2 @1.88

Επιτυχία! 3 στα 3 με απόδοση 4.89 στο Παρολί της Δευτέρας 15/1!

Συνεχίζουμε με τη League Two Αγγλίας και την αναμέτρηση ανάμεσα σε Μάνσφιλντ και Φόρεστ Γκριν. Η Μάνσφιλντ έμεινε στο 1-1 με τη Μόρκαμ στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος. Ισοφαρίστηκε στο 78′ κι ενώ είχε ανοίξει το σκορ στο 61′. Με αυτό το αποτέλεσμα έπεσε στην τρίτη θέση. Μετράει μόλις 2 ήττες σε 26 αγωνιστικές (13-11-2). Η Μάνσφιλντ εντός έδρας έχει ρεκόρ 6 νίκες, 5 ισοπαλίες και μία ήττα. Λείπει ο Κίλγκουρ (αμυντικός, 3 συμμετοχές).

Η Μάνσφιλντ έχει την καλύτερη άμυνα της League Two με 21 γκολ παθητικό.

Η Φόρεστ Γκριν έχασε 2-0 ως γηπεδούχος από τη Χαρογκέιτ, δεχόμενη και τα 2 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (51′, 69′). Συμπλήρωσε 11 ματς πρωταθλήματος χωρίς νίκη (0-5-6) και υποχώρησε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα. Η Φόρεστ Γκριν ηττήθηκε στις 7 από τις 12 εξόδους της στην κατηγορία (2-3-7). Θα παραταχθεί δίχως τους Ροντρίγκεζ (μέσος, μία συμμετοχή), Μάντοξ (μέσος, 11 συμμετοχές). Επιστρέφει ο Ίνις (αμυντικός, 20 συμμετοχές).

21:45 ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ – ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ 1 @1.35

Τον άσο θα ακολουθήσουμε και στον αγώνα της Τσέστερφιλντ με την Όλτρινχαμ για τη National League της Αγγλίας. Η Τσέστερφιλντ βρίσκεται σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας και βαδίζει ολοταχώς προς την απευθείας άνοδο. Στο τελευταίο ματς, συνέτριψε 5-0 την Γκέιτσχεντ. Η Τσέστερφιλντ εντός έδρας είναι πανίσχυρη με ρεκόρ 12 νίκες και μία ισοπαλία. Ιδιαίτερα σημαντικό ότι διαθέτει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος με 66 γκολ ενεργητικό.

Από 15 σερί εντός έδρας νίκες σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Τσέστερφιλντ.

Η Όλτρινχαμ νίκησε 3-2 την Μπαρνέτ και επέστρεψε στις επιτυχίες μετά από τρεις αγώνες (0-2-1). Έχει απολογισμό 11 νίκες, 10 ισοπαλίες και 5 ήττες σε 26 αναμετρήσεις και καταλαμβάνει την πέμπτη θέση στη βαθμολογία. Η Όλτρινχαμ εκτός έδρας έχει να κερδίσει από τις 7 Οκτωβρίου σε επίπεδο National League. Έκτοτε μετράει 3 ισοπαλίες και 2 ήττες.

21:45 ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ – ΟΛΤΡΙΝΧΑΜ 1 @1.40