National Γαλλίας: Βρίσκουν γκολ Σοσό και Σατορού

Σοσό και Σατορού “καίγονται” για τη νίκη στην προσπάθεια που κάνουν, ώστε να εξασφαλίσουν την παραμονή τους στη National Γαλλίας. Αμφότερες θα ψάξουν και μάλλον θα βρουν γκολ.

Η Σοσό κέρδισε με 1-0 εκτός έδρας την Αβράνς. Το “χρυσό” γκολ το πέτυχε στο 90+1′ κι ενώ έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 36′. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη μετά από έξι αγωνιστικές (0-4-2). Είναι στην ένατη θέση της βαθμολογίας και στον +6 από τον υποβιβασμό. Τα 3 από τα 4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Σοσό στο πρωτάθλημα τελείωσαν με Goal/Goal.

Στον πρώτο γύρο: Σατορού – Σοσό 1-1 (11/10/2023).

Η Σατορού νίκησε 3-2 εντός έδρας την ΓΚΟΛ FC. Στο ημίχρονο ήταν πίσω στο σκορ με 0-1. Σκόραρε από το 50′ έως το 90′. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη της στα τέσσερα τελευταία ματς, στα οποία είναι αήττητη (3-1-0). Η Σατορού βρίσκεται οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τα 3 από τα 4 πιο πρόσφατα παιχνίδια της στη λίγκα τελείωσαν με Goal/Goal. Σκόραρε στα 10 από τα 13 εκτός έδρας παιχνίδια της στη φετινή National.

20:30 ΣΟΣΟ – ΣΑΤΟΡΟΥ GOAL/GOAL @1.91

Επιτυχία! 3 στα 3 με απόδοση 4.96 στο Παρολί της Πέμπτης 21/3!

Παραμένουμε στη National Γαλλίας για την αναμέτρηση ανάμεσα σε Επινάλ και Ντιζόν. Η Επινάλ βρίσκεται σε κακή αγωνιστική κατάσταση. Οι τέσσερις σερί ήττες επιβεβαιώνουν του λόγου το αληθές. Στο εκτός με τη Ρουέν έχασε με αυτογκόλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Η Επινάλ είναι προτελευταία στην κατάταξη και στο -7 από τη σωτηρία. Έχει τη χειρότερη έδρα του πρωταθλήματος (3 νίκες, 3 ισοπαλίες και 6 ήττες).

Στον πρώτο γύρο: Ντιζόν – Επινάλ 4-1 (11/10/2023).

Η Ντιζόν ηττήθηκε 2-1 στη Μαρινιάνε. Δέχτηκε τα γκολ στο 27′ και στο 63′, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 80′. Υποχώρησε στην έκτη θέση και στο -11 από την άνοδο. Η Ντιζόν έχει ρεκόρ 4 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες στα 10 τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα. Ως φιλοξενούμενη μετρά τρεις συνεχόμενες ήττες. Τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα ματς της Ντιζόν στη National έληξαν Over 2,5.

20:30 ΕΠΙΝΑΛ – ΝΤΙΖΟΝ Χ2 @1.31

Σε φιλικό αγώνα η Ισπανία αντιμετωπίζει την Κολομβία και θα ρισκάρουμε με την ισοπαλία. Η Ισπανία προέρχεται από 6 σερί νίκες. Πιο πρόσφατη αυτή επί της Γεωργίας με σκορ 3-1 εντός έδρας, στο πλαίσιο των προκριματικών του Euro 2024. Έχει προκριθεί στην τελική φάση της διοργάνωσης. Εκεί όπου θα βρει απέναντί της τις Ιταλία, Κροατία και Αλβανία. Η Ισπανία έχει υποστεί μόλις 2 ήττες στα 16 τελευταία παιχνίδια της σε επίσημο και φιλικό επίπεδο (11 νίκες, 3 ισοπαλίες και 2 ήττες). Ανανέωσε το συμβόλαιο του μέχρι το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2026 ο ομοσπονδιακός προπονητής Λουίς Ντε Λα Φουέντε.

Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί στο παρελθόν οι δύο εθνικές ομάδες, με την Ισπανία να έχει μία νίκη και μία ισοπαλία (1-0, 2-2).

Η Κολομβία είναι αήττητη στα 19 τελευταία επίσημα και φιλικά παιχνίδια της (14 νίκες και 5 ισοπαλίες). Στις 17 Δεκεμβρίου αντιμετώπισε σε φιλικό το Μεξικό, το οποίο και κέρδισε με 3-2. Ήταν η τέταρτη σερί νίκη της σε όλες τις διοργανώσεις. Προετοιμάζεται για τη συμμετοχή της στο Copa America, όπου είναι στον τέταρτο όμιλο μαζί με τη Βραζιλία και την Παραγουάη. Η Κολομβία ως φιλοξενούμενη τρέχει πρόσφατο ρεκόρ 6-4-0 σε επίσημο και φιλικό επίπεδο.

22:30 ΙΣΠΑΝΙΑ – ΚΟΛΟΜΒΙΑ Χ @4.10