Παιχνίδι με τα ημίχρονα σε Copa Africa και Copa Del Rey

Δεύτερος ημιτελικός Copa Africa απόψε με το Καμερούν να αντιμετωπίζει την Γκάνα με φόντο το εισιτήριο για τον τελικό όπου περιμένει η Αίγυπτος. Οι Καμερουνέζοι έρχονται από τη μεγάλη πρόκριση επί της Σενεγάλης στα προημιτελικά καταφέρνοντας στη διαδικασία των πέναλτι να φανούν πιο ψύχραιμοι και να φτάσουν εδώ. Στην κανονική διάρκεια είχαν κρατήσει το παιχνίδι στο 0-0 όπως στο 0-0 είχε τελειώσει και το τελευταίο ματς του ομίλου τους απέναντι στη διοργανώτρια Γκαμπόν αφήνοντάς τη εκτός συνέχειας του τουρνουά. Μπαίνουν λοιπόν ιδιαίτερα προσεκτικά στα παιχνίδια τους κι έτσι θα προσπαθήσουν να προσεγγίσουν και το αποψινό κόντρα στην πολύ επικίνδυνη Γκάνα. Έρχονται από δυο συνεχόμενα ισόπαλα πρώτα ημίχρονα χωρίς γκολ στη διοργάνωση και αυτός θα είναι ο πρώτος στόχος τους και απόψε.

• 0-0 στα δυο πιο πρόσφατα ημίχρονα για το Καμερούν, προσεκτικά θα μπει η Γκάνα

Από την άλλη οι Γκανέζοι έρχονται από την πρόκριση επί της Λαϊκής Δημοκρατίας του Κονγκό με 2-1 με τα αδέρφια Αγιού να μιλάνε. Μετά από ένα συμβιβαστικό και προσεκτικό πρώτο ημίχρονο στο 0-0 η δράση άναψε στην επανάληψη με τους Γκανέζους εντέλει να τα καταφέρνουν. Απόψε θα προσπαθήσουν να αφοπλίσουν το Καμερούν και στη συνέχεια να χτυπήσουν με την ποιότητα των επιθετικών τους. Είναι ημιτελικός και δε θα ρισκάρουν στο παιχνίδι τους από νωρίς. Αναμένονται επιφυλακτικές κινήσεις από τις δυο πλευρές ειδικά μέχρι την ανάπαυλα.
21:00 ΚΑΜΕΡΟΥΝ – ΓΚΑΝΑ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο Copa Del Rey απόψε η Θέλτα υποδέχεται την Αλαβές στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για τα ημιτελικά του θεσμού. Οι γηπεδούχοι μετά τον αποκλεισμό της Ρεάλ εκτόξευσαν το ηθικό τους στα ύψη και πλέον έχουν πιστέψει ότι δικαιούνται να βρεθούν αυτοί στον τελικό του Κυπέλλου. Θεωρούν πως με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τα καταφέρουν και θέλουν η αρχή να γίνει από το αποψινό παίρνοντας ένα θετικό αποτέλεσμα ενόψει της ρεβάνς. Το στυλ παιχνιδιού όμως της Ρεάλ διαφέρει εντελώς από αυτό της Αλαβές που θα κάτσει να περιμένει την αντίπαλό της να δημιουργήσει. Σε αυτό το κομμάτι ίσως η Θέλτα μπλοκάρει και δυσκολευτεί να αποδώσει τα αναμενόμενα. Ας μην ξεχνάμε πως και για το πρωτάθλημα πριν από δυο βδομάδες επικράτησε με γκολ στο 89′ απέναντι σε μια Αλαβές με δέκα παίκτες από το 46′.

• Δυσκολεύεται με κλειστές άμυνες η Θέλτα, μανούλα στα κλειστά παιχνίδια η Αλαβές

Η Αλαβές λοιπόν από τη μεριά της θα παραταχθεί απόψε με το γνωστό αμυντικό της στυλ που της έχει χαρίσει πολλά αποτελέσματα τελευταία. Στα 14 πιο πρόσφατα παιχνίδια που έχει δώσει έχει γνωρίσει μονάχα μια ήττα ενώ έρχεται από τη σημαντική λευκή ισοπαλία με την Ατλέτικο Μαδρίτης για τη La Liga. Δέχεται γκολ με μεγάλη δυσκολία και χτυπάει συνήθως στην κόντρα. Στον προηγούμενο γύρο του Κυπέλλου απέκλεισε την Αλκορκόν χωρίς να παραβιαστεί η εστία της ενώ έφερε δυο φορές 0-0 στο ημίχρονο. Το ηθικό της είναι ανεβασμένο και θα αποτελέσει σκληρό καρύδι στη μάχη με τη Θέλτα για τον τελικό. Θα τα δώσει όλα απόψε για να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα.
22:00 ΘΕΛΤΑ – ΑΛΑΒΕΣ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

3,78Championsbet Παίξε τη δυάδα στην Championsbet

3,76starbet33 Παίξε τη δυάδα στη Starbet33

3,69Stoiximan Παίξε τη δυάδα στον Stoiximan

3,302WinBet Παίξε τη δυάδα στην 2winbet

ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ! Το Χ ημίχρονο του Καμερούν απέναντι στην Γκάνα είχε καλύτερη απόδοση στη Starbet33 και το Χ ημίχρονο της Θέλτα ενάντια στην Αλαβές καλύτερη απόδοση στην Championsbet.