Πιέζει για τον τίτλο η Παρτιζάν στη Σερβία

Στη Super Liga της Σερβίας απόψε η Γιαβόρ υποδέχεται την Παρτιζάν για την τέταρτη αγωνιστική των πλέι οφ τίτλου σε ένα ματς με τους φιλοξενούμενους να έχουν το πάνω χέρι. Οι γηπεδούχοι από τη στιγμή που κατάφεραν να κερδίσουν τη συμμετοχή τους στην πρώτη οκτάδα, φαίνεται πως έπιασαν ταβάνι κι έτσι δεν μπορούν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο μέσα στα πλέι οφ. Βρίσκονται στην όγδοη θέση απέχοντας έντεκα βαθμούς από τις ευρωπαϊκές και ουσιαστικά η χρονιά έχει τελειώσει για αυτούς. Στα πλέι οφ μετρούν μια ισοπαλία και δυο ήττες, ενώ στα δυο πιο πρόσφατα ματς δεν κατόρθωσαν ούτε να σκοράρουν. Η ομάδα δείχνει να σκέφτεται τις διακοπές από τώρα.

• Αδιάφορη η λίγων δυνατοτήτων Γιαβόρ, εννέα συνεχόμενες νίκες η Παρτιζάν που καίγεται

Η Παρτιζάν από τη μεριά της δίνει μια μεγάλη μάχη για την κατάκτηση του πρωταθλήματος κι αυτή τη στιγμή ισοβαθμεί στην κορυφή της βαθμολογίας με τον Ερυθρό Αστέρα χάνοντας στη διαφορά τερμάτων. Βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα έχοντας συμπληρώσει εννέα συνεχόμενες νίκες με τις επτά από τις οποίες να επιτυγχάνονται από ημίχρονο. Μέσα στα πλέι οφ έρχεται από το τεράστιο διπλό επί του Ερυθρού Αστέρα με 1-3 και τις νίκες με Βοϊβοντίνα και Νάπρεντακ εντός. Το ηθικό έχει εκτοξευθεί στα ύψη. Απόψε θα μπουν φουριόζοι για να καθαρίσουν το ματς και θα προσπαθήσουν για μια νίκη με αρκετά γκολ που τους χρειάζονται. Φέτος με τη Γιαβόρ μετράει δυο νίκες από ημίχρονο, ενώ η παράδοση γράφει πέντε διαδοχικά διπλά στο συγκεκριμένο γήπεδο.
21:00 ΓΙΑΒΟΡ – ΠΑΡΤΙΖΑΝ 2/2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/ΤΕΛΙΚΟ

Δεύτερο σερί ταμείο με 2 στα 2 σε απόδοση 4,33 από το Παρολί της Πέμπτης

Στην Ekstraklasa της Πολωνίας η Κορόνα Κιέλτσε αντιμετωπίζει απόψε τη Γιαγκελόνια στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των πλέι οφ τίτλου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να εισέλθουν στην πρώτη οκτάδα αλλά από εκεί και πέρα μοιάζει πολύ δύσκολο να πετύχουν κάτι καλύτερο. Ήδη ξεκίνησαν με ήττα στα πλέι οφ φτάνοντας έτσι τα τρία ματς χωρίς νίκη εσχάτως. Μπροστά στον κόσμο τους αντλούν δύναμη αλλά ανασταλτικά αποτελούν μακράν τη χειρότερη ομάδα της κατηγορίας.

• Ταβάνι η οκτάδα για την Κορόνα, συνεχίζει στην κορυφή για τον τίτλο η Γιαγκελόνια

Η Γιαγκελόνια από την άλλη, συνεχίζει να ελπίζει στην κατάκτηση του τίτλου αφού βρίσκεται στην κορυφή της κατάταξης στο +2 από τη δεύτερη Λεχ Πόζναν. Απόψε θέλει τη νίκη και θα τα δώσει όλα για αυτή που έστω και προσωρινά θα ανοίξει τη διαφορά από τους διώκτες της. Στα πλέι οφ μπήκε με τον καλύτερο τρόπο επικρατώντας της Σζέτσιν και φτάνοντας έτσι τις οκτώ αγωνιστικές δίχως ήττα. Μάλιστα σε αυτό το διάστημα έχουν πετύχει έξι νίκες, ενώ στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια έχουν κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν. Μέσα στην έδρα της Κορόνα μετρούν 3 στα 4 διπλά τα τελευταία χρόνια. Το μομέντουμ λέει Γιαγκελόνια.
21:30 ΚΟΡΟΝΑ ΚΙΕΛΤΣΕ – ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ 2

4,22 starbet33 Παίξε τη δυάδα στη Starbet33

3,98 Stoiximan Παίξε τη δυάδα στον Stoiximan

3,98 Championsbet Παίξε τη δυάδα στην Championsbet

ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ! Το 2/2 ημίχρονο/τελικό της Παρτιζάν απέναντι στη Γιαβόρ είχε καλύτερη απόδοση στη Starbet33 και το διπλό της Γιαγκελόνια ενάντια στην Κορόνα Κιέλτσε καλύτερη απόδοση στη Starbet33.