Σούπερ Λίγκα και La Liga

Η Καλλονή την προηγούμενη αγωνιστική πέτυχε μία… μεγάλη νίκη επί του Παναιτωλικού με 5-1. Αυτό ήταν το πρώτο τρίποντο της ομάδας στη Super League και σήμερα φιλοξενεί τη Βέροια με στόχο να τα διπλασιάσει.

Η Βέροια, μπορεί να έχει μόλις μία νίκη στο πρωτάθλημα, αλλά παραμένει αήττητη σε δύο ματς εκτός έδρας. Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα της Ημαθίας πάλεψε απέναντι στην ΑΕΚ και ηττήθηκε με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά.

Θεωρούμε πως θα γίνει προσεκτικό ματς και από τις δύο ομάδες και θα επιλέξουμε το Χ ημίχρονο με απόδοση 1,90 στη mybet.

18:15 ΚΑΛΛΟΝΗ – ΒΕΡΟΙΑ  Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ @1,90

Η Ατλέτικο Μαδρίτης φιλοξενεί απόψε τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Βιθέντε Καλντερόν. Η γηπεδούχος βρίσκεται δύο βαθμούς πίσω από την αντίπαλό της και τέσσερις από την κορυφή που βρίσκεται η Βιγιαρέαλ, αλλά με νίκη σήμερα θα πιάσει την Μπαρτσελόνα στη δεύτερη θέση, αφού η τελευταία ηττήθηκε χθες από τη Σεβίλλη.

Η Ρεάλ τα τελευταία χρόνια δυσκολεύεται πολύ απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης. Χαρακτηριστικό είναι πως  στα τελευταία πέντε ματς στο συγκεκριμένο γήπεδο η φιλοξενούμενη δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης, αφού υπέστη τρεις ήττες και δύο παιχνίδια ήρθαν ισόπαλα.

Σήμερα θεωρούμε πως θα γίνει ένα καλό παιχνίδι και αμφότερες οι ομάδες θα τα δώσουν όλα για τη νίκη. Θα ποντάρουμε στο over 2,5 με απόδοση 2,00 στη mybet.

21:30 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ – ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ  OVER 2,5 @2,00