Goal/Goal με όλα τα φόντα και σούπερ απόδοση στο Europa League

Στον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League απόψε η Ντομζάλε υποδέχεται τη Σιρόκι Μπρίγιεκ στη ρεβάνς του 2-2 της Βοσνίας.

Οι Σλοβένοι γηπεδούχοι κατόρθωσαν στην πρώτη αναμέτρηση να πετύχουν 2 τέρματα και να προηγηθούν με 0-2 δείχνοντας το ακλόνητο φαβορί για την πρόκριση. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως έχασαν τη συγκέντρωση τους και η εστία τους παραβιάστηκε 2 φορές με αποτέλεσμα να δώσουν ελπίδες πρόκρισης και στην αντίπαλο. Βέβαια απόψε παίρνουν το εισιτήριο για τον επόμενο γύρο και με ισοπαλία μέχρι 1-1 και θα μπουν για να καθαρίσουν την υπόθεση.

Έρχονται με φόρα από την περσινή περίοδο όταν είχαν καταφέρει να αποκλείσουν τη Φλόρα, τη Βαλούρ και τη Φράιμπουργκ στα προκριματικά του Europa League. Η ετοιμότητα τους για το αποψινό ματς έχει φτάσει στην κορύφωση της αφού το Σάββατο κάνει εκκίνηση και το εγχώριο πρωτάθλημα.

Οι Βόσνιοι της Σιρόκι από τη μεριά τους θα προσπαθήσουν να κάνουν την υπέρβαση απόψε και να βρεθούν αυτοί στον δεύτερο προκριματικό γύρο. Μετά το 2-2 της πρώτης αναμέτρησης γνωρίζουν πως θα πρέπει να παίξουν επιθετικά απόψε αφού είναι υποχρεωμένοι να κυνηγήσουν τουλάχιστον ένα τέρμα. Μπορούν να εκμεταλλευτούν κάποιο λάθος της Ντομζάλε όπως έκαναν στο πρώτο ματς και να βρουν δίχτυα.

Ανασταλτικά έδειξαν να αντιμετωπίζουν αρκετά προβλήματα και στο αποψινό αναμένεται να περάσουν δύσκολες στιγμές στα μετόπισθεν. Το εγχώριο πρωτάθλημα και σε αυτούς ξεκινάει το Σάββατο, οπότε η προετοιμασία τους έχει κορυφωθεί. Με τις καυτές επιθέσεις και τις χαλαρές άμυνες που παρουσίασαν στο πρώτο παιχνίδι οι 2 ομάδες μεταξύ τους, μπορούν απόψε να προσφέρουν γκολ και στις 2 εστίες.