H Παρί κρατά το μηδέν στην άμυνα

O δεύτερος ημιτελικός του Coupe De La Ligue γίνεται στο Παρίσι και έχει γκραν φαβορί.  Η κυρίαρχος εντός των συνόρων Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχεται την Τουλούζ και επιθυμεί να διατηρήσει τα σκήπτρα που κατέχει τα δύο τελευταία χρόνια, στους τελικούς με Λυών και Μπαστιά.

Το ζευγάρι της Παρί Σεν Ζερμέν με την Τουλούζ είναι από τα πιο πολυφορεμένα αυτή την περίοδο. Οι δύο ομάδες έχουν ήδη αγωνιστεί τρεις φορές μεταξύ τους, με τους πρωταθλητές Γαλλίας να έχουν κερδίσει όλα τα ματς.  Τα δύο από αυτά ήταν μέσα στο 2016.

Στις 16 Ιανουαρίου στο «Γκαμπριέλ Μπλεν» στην Τουλούζη για το πρωτάθλημα οι παίκτες του Μπλαν νίκησαν με 1-0 χάρη σε γκολ του Ιμπραϊμοβιτς στο 75’ ενώ τρεις μέρες αργότερα οι «βιολέ» έβαλαν δύσκολα στους πρωτευουσιάνους στο Παρίσι όταν προηγήθηκαν στο 11’ με τον Μουμπαντζέ, όμως δεν άντεξαν. Στο δεύτερο ημίχρονο με τους Νταβίντ Λουίζ, και «Ιμπρα» (89’) η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε την πρόκριση.

Το τρίτο ραντεβού των δύο ομάδων, και πρώτο χρονικά για τη σεζόν ήταν μονόλογος για την κάτοχο όλων των τίτλων στη Γαλλία, που συνέτριψαν 5-0 την Τουλούζ. Ο δήμιος των φιλοξενούμενων Ιμπραϊμοβιτς σκόραρε δύο φορές.

Στο αποψινό παιχνίδι βλέπω την Παρί να μην πάρει ρίσκα για να βγει από νωρίς μπροστά για να…σκοτώσει το παιχνίδι αλλά θα κρατήσει το μηδέν στην άμυνα για να μην τρέχει όπως έκανε στο Κύπελλο. Με τους επιθετικούς κλάσεις που διαθέτει ένα τουλάχιστον γκολ θα το βάλει . Στηρίζουμε το No Goal του 1,73 στη starbet33

22:05 ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ – ΤΟΥΛΟΥΖ  ΝΟ GOAL @ 1,73  starbet33