Η μαχητική Ρέξαμ σκοράρει

Η κακή φόρμα της Ρέξαμ πρέπει να τελειώσει. Τρεις αγώνες χωρίς νίκη (μία ισοπαλία, δύο ήττες) στη National League της Αγγλίας έιναι πάρα πολλοί για μια ομάδα που υποτίθεται ότι ονειρεύεται να κάνει πρωταθλητισμό και να διεκδικήσει την άνοδο στη League Two.

Στον αγώνα με την Τσέστερ, παρά την άμεση ισοφάριση σε 1-1 στο 39′, η Ρέξαμ έφυγε ηττημένη με 3-2.

Ωστόσο, αποτελεί πηγή αισιοδοξίας το γεγονός ότι ο επιθετικός Τζένινγκς σκόραρε για τη Ρέξαμ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και μείωσε σε 3-2.

Ο προπονητής, Γκάρι Μιλς, στην ομιλία του προς τους παίκτες, υπερτόνισε αυτό ακριβώς το γεγονός και πρόσθεσε πως αυτό που λείπει από τη Ρέξαμ δεν είναι ότι δεν είναι μαχητική, είναι απλώς λίγη πίστη παραπάνω.

Βέβαια, δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε ότι σε δύο αγωνιστικές η Ρέξαμ δέχτηκε έξι γκολ, τρία από την Τσέστερ και άλλα τρία από την Ίστλι.

Τώρα που υποδέχεται την Τρανμίρ τα πράγματα είναι εξίσου δύσκολα. Οι φιλοξενούμενοι είναι σκληροτράχηλοι και παραμένουν αήττητοι εδώ και οκτώ αγώνες, με τρεις σερί νίκες (εντός με 3-1 την Όλντερσοτ και με 4-0 τη Μπρόμλεϊ και εκτός με 1-0 την Τσέλτεναμ).

Θεωρούμε ότι η καλύτερη επιλογή είναι το goal/goal σε απόδοση 1,73 στον Stoiximan.

21:45 ΡΕΞΑΜ – ΤΡΑΝΜΙΡ GOAL/GOAL @1,73 Stoiximan