Καταλανικό πάρτι στο Λονδίνο

Η εβδομάδα μπήκε με γκίνια. Στο 44′ η Νάπολι και η Μίλαν ήταν 1-1, όμως δεν μας επιβεβαίωσαν το over αφού στο δεύτερο ημίχρονο, το ματς…κόλλησε. Πάμε γι’ άλλα  τώρα.

Δεύτερο πιάτο στην φάση των «16» του Champions League και μετά τη Ρεάλ Μαδρίτης, θα εμπιστευτούμε για το στήριγμα και τη Μπαρτσελόνα για να πάρει την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι, με την Αρσεναλ, που θα γίνει στο Λονδίνο

Οι »μπλαουγκράνα» δεν έχουν γνωρίσει την ήττα μετά από τις 3 Οκτωβρίου 2015 όταν και έχασαν με 2-1 στην Ανδαλουσία από τη Σεβίλλη με 2-1. Από τότε έχουν περάσει 5.5 μήνες και 32 επίσημοι αγώνες, στους οποίους το ρεκόρ τους είναι 26-6-0.  Παράλληλα έχουν πάρει και διαφορά ασφαλείας από την Ατλέτικο Μαδρίτης (8 βαθμοί) και παίζουν στο ρελαντί.

Μέσα στο 2016 το τρίο «MSN» έχει πετύχει 35 επίσημα γκολ. Δεκατέσσερα ο Μέσσι δεκαπέντε ο Σουάρες και έξι ο Νειμάρ και μοιάζει ασταμάτητο. Η ευάλωτη άμυνα των «κανονιέρηδών» δύσκολα θα τους αντισταθεί.

Η Αρσεναλ  μετά τη νίκη με 2-1 επί της  Λέστερ με το γκολ του Ντάνι Γουέλμπεκ στις καθυστερήσεις, στο προηγούμενο ματς πρωταθλήματος, έδειξε πως παραμένει φαβορί να το κατακτήσει. Εχει μπροστά της το ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ολντ Τράφορντ» που θα κρίνει πολλά για το πρωτάθλημα.

Θεωρούμε πως οι Αγγλοί θα χάσουν τον προσανατολισμό τους και μαζί το παιχνίδι. Το διπλό το βρίσκουμε στο 1.65 στη Αρχική Mybet

21:45 ΑΡΣΕΝΑΛ – ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 2 @ 1.65  Αρχική Mybet

Κάνε εγγραφή στη Mybet. Δέχεται κατάθεση με Paysafe card, που μπορείς να βρεις παντού.