Κλειστό ματς στο Κύπελλο Σκωτίας

Αφιερωμένο στο Κύπελλο είναι το τριήμερο στην Σκωτία και ο αγώνας που ανοίγει την αυλαία του πρώτου γύρου βρίσκει αντιμέτωπες τη Σεντ Μίρεν με την Πάτρικ Θιστλ. Πρόκειται για νοκ άουτ αγώνα. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα έχουμε ρεβάνς στην έδρα της Πάτρικ.

Οι γηπεδούχοι αγωνίζονται στη Championship πραγματοποιώντας μετριότατη πορεία. Είναι στην έβδομη θέση της βαθμολογίας και παρότι μπήκαν στο 2016 με νίκη στην έδρα της Μόρτον, δεν είναι ομάδα εμπιστοσύνης. Δυσκολεύεται αρκετά στο σκοράρισμα έχοντας τρία Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.
Από την πλευρά της η Πάτρικ Θιστλ παίζει στη Premiership, όπου βρίσκεται μόλις στην ένατη θέση της βαθμολογίας. Στο τελευταίο της παιχνίδι έδειξε πολύ καλή αμυντική λειτουργία καθώς κρατούσε μέχρι το 90’ το 0-0 στο Celtic Park όμως στις καθυστερήσεις δέχθηκε το καταδικαστικό τέρμα.

Οι φιλοξενούμενοι μετρούν τέσσερα σερί Under και Νo Goal. Δυσκολεύονται να… κάνουν παιχνίδι, κάτι που σαν ανώτερη θεωρητικά ομάδα θα πρέπει να πράξουν απέναντι στη Σεντ Μίρεν, που θα δώσει ιδιαίτερη βαρύτητα στην μεσαία γραμμή και την άμυνα, και θα προσπαθήσει να… χτυπήσει στις αντεπιθέσεις. Ενδέχεται να γίνει ένα πολύ κλειστό ματς που θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Το Under 2,5  λοιπόν αποτελεί μια απόλυτα λογική επιλογή σε απόδοση 1,95 στη Starbet33.

21:30 ΣΕΝΤ ΜΙΡΕΝ – ΠΑΤΡΙΚ ΘΙΣΤΛ UNDER 2,5 GOALS @ 1,95 starbet33