Ο ήλιος ανατέλλει για τη Σαχτιόρ

Η Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ ακολουθεί κατά πόδας τις ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και Ντιναμό Μινσκ στο πρωτάθλημα Λευκορωσίας.

Η πρώτη ποδοσφαιρική κατηγορία της Λευκορωσίας βρίσκεται στη 13η αγωνιστική και η Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ φιγουράρει στην τρίτη θέση, με 20 βαθμούς σε 12 αγώνες.

Στα πέντε τελευταία της παιχνίδια, η Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ έχει τέσσερις νίκες, έχοντας χάσει μόνο στην έδρα της ΦΚ Μινσκ με σκορ 1-0. Ολοένα και πιο δύσκολο είναι για τη Σαχτιόρ να κερδίσει παιχνίδια στα οποία δεν προηγήθηκε από νωρίς, όπως το 3-0 επί της Μπελσίνα Μπάμπρουϊσκ, που ήταν 1-0 στο 15′ και έγινε 3-0 με γκολ στο 81′ (Ελιζαρένκο) και 82′ (Παβλόφ).

Ο Σεργκέι Νικιφορένκο έχει φτιάξει μια ομάδα με πολύ καλή φυσική κατάσταση και αντοχή μέσα στο 90λεπτο, για να “χτυπά”, αν χρειαστεί, ακόμη και στο δεύτερο ημίχρονο, όπως στην έδρα της Νέμαν Γκρόντνο (1-0 στο 57′).

Κοινό χαρακτηριστικό των τεσσάρων νικών είναι ο Νικολάι Γιανούς, ο 31χρονος Λευκορώσος επιθετικός της ομάδας, που έχει εκκινήσει καταπληκτικά στην εγχώρια ποδοσφαιρική σεζόν, με 7 γκολ σε 12 ματς. Ειδικότερα, στις 4 τελευταίες νίκες, ο Νικολάι Γιανούς (φωτογραφία) έχει 5 γκολ, το ένα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και τα υπόλοιπα 4 σε κανονική ροή αγώνα.

Στη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, η Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ υποδέχεται την Ίσλοχ Μινσκ, η οποία προέρχεται από εντός έδρας νίκη, με σκορ 2-0 επί της Γκοροντέγια. Η Ίσλοχ χτυπά κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και τηρεί στάση αναμονής ή μειώνει το σκορ όταν μένει πίσω σε αυτό, με ελάχιστες εξαιρέσεις, οπως η νίκη με 1-0 στην έδρα της συντοπίτισσας ΦΚ Μινσκ.

Η Ισλοχ έχει μέχρι στιγμής συγκεντρώσει 17 βαθμούς σε 11 αγώνες στο πρωτάθλημα Λευκορωσίας, με 5 νίκες, 2 ισοπαλίες και 4 ήττες. Αυτή τη φορά θα πάμε με το Χ ημίχρονο.

19:30 ΣΑΧΤΙΟΡ ΣΟΛΙΓΚΟΡΣΚ – ΙΣΛΟΧ ΜΙΝΣΚ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ @2,11 Championsbet

Το στοίχημα παίζεται στην ανανεωμένη Championsbet.net, με cash-out και με κατάθεση με BeeCash, voucher που βρίσκεις σε περίπτερα & ψιλικατζίδικα, όπως η Paysafe.
ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Το over 1,5 goals δευτέρου ημιχρόνου παίζεται σε απόδοση 2,31 στην Championsbet.net.