Premier Division Ιρλανδίας: Στα καλύτερά της η Γκάλγουεϊ

Η Γκάλγουεϊ βρίσκεται στα καλύτερά της και έχει τον πρώτο λόγο κόντρα στην ουραγό Ντάνταλκ. Ο “άσος” προσφέρεται σε καλές τιμές.

8 ματς αήττητη η Γκάλγουεϊ

Η Γκάλγουεϊ κέρδισε 3-2 ως φιλοξενούμενη την Ντροχέντα πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 90+1′ και στο 90+4′. Συμπλήρωσε 8 ματς αήττητη (3-5-0) και βρέθηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Premier Division Ιρλανδίας. Η Γκάλγουεϊ έχει ρεκόρ μία νίκη και 2 ισοπαλίες στα 3 τελευταία εντός έδρας ματς πρωταθλήματος. Αξίζει να σημειωθεί ότι διαθέτει την καλύτερη άμυνα της λίγκας με 9 τέρματα παθητικό.

Ουραγός η Ντάνταλκ

Η Ντάνταλκ επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Σάμροκ Ρόβερς χάρη σε γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Αυτή ήταν η μόλις δεύτερη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα και ενώ έχει ακόμα 6 ισοπαλίες και 8 ήττες. Η Ντάνταλκ είναι ουραγός στην κατάταξη και δείχνει ότι θα παλέψει για την αποφυγή του υποβιβασμού. Με 9 γκολ ενεργητικό σε 16 αγώνες έχει τη χειρότερη επίθεση της Premier Division Ιρλανδίας.