Σκοράρουν εύκολα Νάπολι και Μπενφίκα

Αυτό το παιχνίδι μπορεί να χαρακτηριστεί κάλλιστα και ως το ντέρμπι κορυφής του δεύτερου ομίλου του Champions League αφού θα αναμετρηθούν οι ομάδες που έχουν θεωρητικά τις περισσότερες πιθανότητες πρόκρισης στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Η Νάπολι θα ψάξει την δεύτερη σερί νίκη της, ενώ η Μπενφίκα θέλει να πετύχει ότι δεν κατάφερε στην πρεμιέρα κόντρα στην Μπεσίκτας. Εμείς θεωρούμε ότι οι δύο ομάδες μπορούν να μας προσφέρουν γκολ και καλό θέαμα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την πορεία τους στον δεύτερο όμιλο, αφού έφυγαν νικητές από το Κίεβο ανατρέποντας το αρχικό εις βάρος τους 1-0 το οποίο μετέτρεψαν σε υπέρ τους 2-1 με ισάριθμα γκολ του νέου τους αστεριού, Αρκάντιους Μίλικ στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημίχρονου. Τώρα θα δώσουν το πρώτο τους εντός έδρας ματς ψάχνοντας την δεύτερη σερί νίκη τους που θα τους δώσει σαφές προβάδισμα για την πρόκριση.

Όμως παράλληλα οι παρτενοπέι συνηθίζουν να δείχνουν επιθετικές αρετές όταν αγωνίζονται στο Σαν Πάολο αλλά και αδυναμίες. Συγκεκριμένα παρά το γεγονός ότι δεν έχουν συνεχόμενες συμμετοχές στο Champions League παρόλα αυτά έχουν δώσει οκτώ ματς στην έδρα τους από τα οποία τα έξι έχουν λήξει με goal/goal. Επίσης δεν είναι η πρώτη φορά που θα αντιμετωπίσουν την Μπενφίκα, αφού την σεζόν 2008-09 την είχαν νικήσει με 3-2 στο πλαίσιο του Europa League και πέντε χρόνια αργότερα είχαν επικρατήσει με 2-1 σε φιλικό παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι απέτυχαν να νικήσουν την Μπεσίκτας στην πρεμιέρα, αφού δέχθηκαν το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις του ματς. Απόψε θα κυνηγήσουν το «διπλό» για να μην βρεθούν πίσω στη μάχη της πρόκρισης. Στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εξόδους τους στο πλαίσιο της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης έχουν σημειώσει ισάριθμα goal/goal.

Αρκετά γκολ θα προσπαθήσουν να πετύχουν κόντρα στους Ιταλούς αφού έχουν πλέον ξανά στην ενδεκάδα τους, τον Κώστα Μήτρογλου που δεν αγωνίστηκε στο παιχνίδι της πρεμιέρας λόγω τραυματισμού. Μάλιστα ο διεθνής Έλληνας επιθετικός πέτυχε τρία γκολ στα δύο τελευταία ματς της ομάδας του στο πρωτάθλημα κι έτσι όλοι στηρίζονται πάνω του από την στιγμή που θα απουσιάσουν ξανά λόγω τραυματισμού οι επίσης επιθετικοί Ζόνας και Ραούλ Χιμένες.

Το ζευγάρι αυτό λόγω μικρής παράδοσης αλλά κυρίως λόγω αγωνιστικής παρουσίας των δύο ομάδων μας προδιαθέτει να ποντάρουμε το goal/goal.

21:45 ΝΑΠΟΛΙ – ΜΠΕΝΦΙΚΑ Goal/Goal@1,80Championsbet

Παίξε στοίχημα με Paysafe card στην Championsbet.net!