2 ισοπαλίες και 3 combo bets μας δίνουν μεγάλα κέρδη

Η νίκη επί της Μάιντζ αποδείχθηκε παρένθεση για την Γκλάντμπαχ που ηττήθηκε με 1-0 από την Άουγκσμπουργκ την προηγούμενη αγωνιστική της Bundesliga. Έτσι παρέμεινε πάνω από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα και θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις επιτυχίες για να κλείσει θετικά το 2016 αν και δεν αποκλείεται σε διαφορετική περίπτωση η διοίκηση της ομάδας να προχωρήσει στην αντικατάσταση του Αντρέ Σούμπερτ στην τεχνική ηγεσία της. Στην έδρα της έχει επικρατήσει στα μισά από τα οκτώ ματς που έχει δώσει προς το παρόν. Όμως για μια ακόμα φορά δεν λείπουν τα προβλήματα αφού οι μέσοι Τραορέ, Χέρμαν, Κράμερ, Σούλτζ και ο μπακ-χαφ Τζόνσον ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς. Η Βόλφσμπουργκ πήρε βαθμολογική ανάσα πετυχαίνοντας την πρώτη της εντός έδρας νίκη στην λίγκα κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης. Απόψε θέλει να διπλασιάσει τα τρίποντα της για να απομακρυνθεί από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Στον αγωνιστικό τομέα ο μπακ-χαφ Σάφερ και ο μέσος Ντίνταβι είναι τραυυματίες και ο στόπερ Βολσάιντ τιμωρημένος από την διοίκηση της ομάδας επειδή είχε επεισόδιο με μέλος του τεχνικου τιμ.

21:00 ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ – ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ Χ Goalbet Sportsbook 3,52

Δύο αρκετά παραγωγικές ομάδες της Bundesliga θα κοντραριστούν στο τελευταίο παιχνίδι που θα δώσουν για το 2016, αφού στην συνέχεια ακολουθεί η χειμερινή διακοπή. Οι γηπεδούχοι θέλουν να ξεχάσουν την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Βόλφσμπουργκ. Στο «σπίτι» τους έχουν προσφέρει αρκετά παραγωγικά παιχνίδια έχοντας σημειώσει τέσσερα over 2,5 goals στα εφτά ματς που έχουν δώσει εκεί. Παράλληλα είναι ευάλωτοι αμυντικά έχοντας πετύχει επίσης τέσσερα goal/goal σ’ αυτές τις αναμετρήσεις. Από την πλευρά της η Μάιντζ έχει πετύχει έξι over 2,5 goals στα οκτώ ματς που έχει δώσει ως φιλοξενούμενη. Επίσης παρουσιάζει κι αυτή αμυντικές αδυναμίες έχοντας σημειώσει πέντε goal/goal σ’ αυτά τα παιχνίδια. Οι δύο ομάδες έχουν επιβεβαιώσει την επιλογή μας στα τρία από τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

21:00 ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ –ΜΑΪΝΤΖ OVER 2,5 GOALS & Goal/Goal 2,50

Η Μαλίν δείχνει να έχει βρει τον καλό αγωνιστικό εαυτό της έχοντας πετύχει τέσσερις νίκες στα έξι τελευταία παιχνίδια της στην First Division A από τις οποίες οι τρεις είναι συνεχόμενες. Το πιο πρόσφατο «θύμα» της ήταν η Βάασλαντ Μπέβερεν εντός έδρας την οποία νίκησε με 2-0 «σφραγίζοντας» το τρίποντο με τον μέσο της Γκλεν Γκλάες στις καθυστερήσεις. Απόψε θα δώσει το δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι της θέλοντας να διευρύνει το σερί της και να βρεθεί έτσι στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας που οδηγεί στα πλέι οφ του τίτλου. Η Σαρλερουά προσπαθεί να διατηρήσει την επαφή της με την πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα Κλαμπ Μπριζ. Έχει συμπληρώσει τέσσερα παιχνίδια αήττητη αν και εκκρεμεί η απόφαση για το εντός έδρας ματς με την Σταντάρ Λιέγης που διακόπηκε λόγω επεισοδίων. Παρόλα αυτά θα προσπαθήσει να διευρύνει το σερί της παρά το γεγονός ότι έχει μέτρια επίδοση μακριά από την έδρα της (2-5-2). «Πλήγμα» αποτελεί η απουσία του βασικού μέσου Ντιαντί λόγω τιμωρίας, ενώ τραυματίας είναι ο επίσης μέσος Σαγκλίκ.

21:30 ΜΑΛΙΝ – ΣΑΡΛΕΡΟΥΑ Χ Goalbet Sportsbook3,22

Οι δύο ομάδες θα επιδιώξουν να πάρουν τη νίκη σ’ αυτό το εξ’ αναβολής ματς της σκοτσέζικης Ligue One για να βελτιώσουν την άσχημη βαθμολογική θέση τους. Η Ιστ Φάιφ βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας και συνηθίζει να αιφνιδιάζει τους αντιπάλους της όταν αγωνίζεται ως φιλοξενούμενη χωρίς να τα καταφέρνει πάντα. Στα εφτά ματς που έχει δώσει προηγήθηκε στα τέσσερα από αυτά στο πρώτο ημίχρονο. Από την πλευρά της η Στενχάουσμιουρ βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα και βλέπει το ματς ως ευκαιρία για να ξεκολλήσει από αυτή. Στην έδρα της έχει δώσει οκτώ παιχνίδια προς το παρόν και έχει βρεθεί πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο στα τέσσερα από αυτά.

21:30 ΣΤΕΝΧΑΟΥΣΜΙΟΥΡ – ΙΣΤ ΦΑΙΦ 2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook 2,97

Σ’ αυτό εξ’ αναβολής παιχνίδι της Premier League της Ουαλίας θα κοντραριστούν δύο ομάδες με εντελώς διαφορετικές αγωνιστικές συμπεριφορές. Η Έιρμπας διαθέτει την δεύτερη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχθεί 41 γκολ από τα οποία τα 16 εντός έδρας. Στο «σπίτι» της έχει πετύχει εφτά γκολ και έχει δεχθεί πέντε στα πρώτα ημίχρονα των οκτώ αγώνων που έχει δώσει σ’ αυτό μέχρι στιγμής. Η Μπάλα Τάουν διαθέτει την δεύτερη καλύτερη επίθεση της λίγκας με 31 γκολ έχοντας μπροστά της με πολύ μεγάλη διαφορά την Νιου Σεντς που έχει πετύχει 68. Ως φιλοξενούμενη έχει σημειώσει εφτά γκολ και έχει δεχθεί ισάριθμα στα πρώτα ημίχρονα των οκτώ αγώνων που έχει δώσει προς το παρόν μακριά από την έδρα της.

21:45 ΕΪΡΜΠΑΣ – ΜΠΑΛΑ ΤΑΟΥΝ GOAL/GOAL @ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook3,53

Σύστημα 3-4-5

Στήλες: 16 (10 τριάδες, 4 τετράδες, 1 πεντάδα) – Αξία στήλης: 0,50 ευρώ – Αξία δελτίου: 8,00 ευρώ

Πεντάδα: Με 0,50 ευρώ -> κέρδη 148,54 ευρώ στη Goalbet

Φθηνότερη τριάδα: Με 0,50 ευρώ -> κέρδη 11,95 ευρώ στη Goalbet