Πεντάδα που υπόσχεται κέρδη

Αχ αυτός ο Ομπι Μίκελ. Το γκολ της Τσέλσι στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου μας στέρησε το πολύ καλό 3/4 στο σύστημα της Τρίτης. Τώρα βάζουμε ένα ματς παραπάνω και προτείνουμε πέντε αγώνες σε σύστημα 3-4-5

Σημερινά προγνωστικά:

Εμβόλιμη αγωνιστική έχει στη Β’ Πορτογαλίας όπου αγωνίζονται μεταξύ τους δύο ομάδες με ιστορία στη Primeira Liga. Αμφότερες βρίσκονται στην μέση της βαθμολογίας και έχουν ξεμείνει από στόχους  Η Βαρζίμ που έχει έναν βαθμό παραπάνω από την αντίπαλό της παρουσιάζει έφεση προς την ισοπαλία καθώς έχει τρεις στα τελευταία πέντε ματς. Από την άλλη η γηπεδούχος είναι ο ορισμός της ασταθούς ομάδας.  Στηρίζουμε την ισοπαλία.

17:00  ΟΛΑΝΕΝΣΕ – ΒΑΡΖΙΜ Χ
 Goalbet Sportsbook 2,89   bet365 2,87

Πάμε Chaampions League και τον αγώνα των πρωτάρηδων σε αυτή τη φάση, της Γάνδης και της Βόλφσμπουργκ. Η γηπεδούχος προέρχεται από μία σειρά μέτριων εμφανίσεων ενώ και αμυντικά, εσχάτως, υποπίπτει εύκολα στο λάθος. Η  «λαβωμένη» Βόλφσμπουργκ πάντως δεν διάγει τις πιο ανθηρές ημέρες της, ενώ ειδικά η απουσία του ηγέτη της αμυντικής τετράδας, Νάλντο, δύσκολα θα την αφήσει ανεπηρέαστη. Οι Γερμανοί όμως έχουν μεγαλύτερη ποιότητα στο παιχνίδι τους και πιο έμπειρες μονάδες. Μπορούν να κλειδώσουν από τώρα την πρόκριση, με νίκη.

21:45  ΓΑΝΔΗ – ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ 2
Goalbet Sportsbook  2,70  bet365 2,70

Με τον Ζιντάν στον πάγκο της η Ρεάλ έχει βγάλει ένα πολύ επιθετικό πρόσωπο. Εχει φέρει over τα οκτώ από τα τελευταία εννέα ματς σκοράροντας κατά βούληση. Η Ρόμα από τη στιγμή που ανέλαβε ο Λουτσιάνο Σπαλέτι παίζει καλά με το μυαλό στην επίθεση. Εχει τρία over στα τελευταία τέσσερα ματς. Παρά το γεγονός ότι πρόκειται για διπλά ματς, θεωρούμε πως μπορεί να… ανοίξει αυτό της Ρώμης, Τα 4-6 goal στο παιχνίδι μας αξίζει τον κόπο.

21:45  ΡΟΜΑ – ΡΕΑΛ  4-6  γκολ
 Goalbet Sportsbook 2,72  bet365 2,70

Χωρίς νίκη είναι στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος η Νιούελς Ολ Μπόις και η Ρασίνγκ Κλουμπ. Οι γηπεδούχος που έχασε τα πρώτα δύο ματς αγωνίζεται για πρώτη φορά φέτος στην έδρα της και αναμένεται να είναι πιο δυνατή. Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι έχουν αξιόλογη ομάδα και σε καμία περίπτωση δεν θα παρατήσουν το παιχνίδι. Η ισοπαλία είναι μεν χαμηλά αξίζει δε.

22:00  ΝΙΟΥΕΛΣ ΟΛ ΜΠΟΙΣ – ΡΑΣΙΝΓΚ ΚΛΟΥΜΠ Χ
Goalbet Sportsbook  2,89 bet365  2,87

Στη Κολομβία η Χουίλα υποδέχεται την Εκιδάδ. Οι γηπεδούχοι είναι αρκετά δύνατοι. Με δύο νίκες και μία ήττα στις λεπτομέρειες. Η Εκιδάδ είναι ομάδα της λεπτομέρειας. Και στους τρεις αγώνες που έδωσε, έφερε ισοπαλία. Εχει μεγάλη τύχη για να κάνει το καρέ στην έδρα της Χουίλα.

22: 10  ΧΟΥΙΛΑ – ΕΚΙΔΑΔ Χ