Στον τζογαδόρικο ρυθμό των γκολ και την Κυριακή

Μονακό Τρουά Ligue 1 Γαλλίας

Όπως κάναμε και χθες Πέμπτη για τους αγώνες του Σαββάτου 9 Απριλίου 2022, έτσι θα πράξουμε και σήμερα Παρασκευή για τους αγώνες της Κυριακής.

Πιο συγκεκριμένα, εξετάζουμε τα 9 επιλεγμένα πρωταθλήματα για τα οποίο προσφέρει το pamestoixima.gr τους αγώνες της τρέχουσας αγωνιστικής προς επιλογή για τον διαγωνισμό Golden 21.

Θυμίζουμε ότι στον διαγωνισμό Golden 21 του pamestoixima.gr αναζητούμε 7 αγώνες (των επιλεγμένων πρωταθλημάτων), όπου να σημειωθούν 21 γκολ ακριβώς! Το έπαθλο είναι 21.000 ευρώ την εβδομάδα!

Πάμε να δούμε αγώνες που δείχνουν ότι θα έχουν πολλά γκολ από το ποδοσφαιρικό και στοιχηματικό πρόγραμμα της Κυριακής:

Ligue 1, 16:00: Μονακό – Τρουά
pamestoixima.gr χρυσό ποδόσφαιρο, pamestoixima.gr γκολ

Η φετινή σεζόν θα είναι σούπερ αποτυχημένη για τη Μονακό, αν η ομάδα του Πριγκηπάτου δεν καταφέρει να βγει ούτε στην Ευρώπη για την επόμενη σεζόν. Ακόμη και τώρα που έχει κάνει μια εντυπωσιακή ρελάνς (3-0 την Παρί Σεν Ζερμέν στο Λουί Ντε και 2-1 τη Μετζ στο Σεντ Συμφοριέν), το ενδεχόμενο να μείνει χωρίς ευρωπαϊκό εισιτήριο είναι εξαιρετικά ορατό, καθώς η Μονακό πλασάρεται μόλις έκτη στη βαθμολογία, ισόβαθμη με τη Λιλ και 4 βαθμούς από την πέμπτη Νις. Ο λόγος είναι η κακή άμυνά της στο σύνολο της χρονιάς. Απέναντί της, η Μονακό βρίσκει την αήττητη εδώ και 5 αγωνιστικές, Τρουά (3 νίκες, 2 ισοπαλίες). Είναι σημαντικές για την Τρουά οι απουσίες των Τσαντλί και Σουκ Χιουκ Γιουν. Δεν αποκλείεται ο αγώνας να γίνει… ροντέο. Πιστεύουμε ότι στον αγώνα του Λουί Ντε θα σημειωθούν 2-3 γκολ, ως προς το σύνολο τερμάτων.

Serie A, 16:00: Σασουόλο – Αταλάντα

Θέλει και ρώτημα; Η Σασουόλο είναι η μεγαλύτερη underperformer της Ευρώπης φέτος. Παίζει πολύ καλύτερο ποδόσφαιρο από τα αποτελέσματα που φέρνει. Στην ήττα της με 2-1 από τη Λάτσιο στο Ολίμπικο την περασμένη αγωνιστική, κατάφερε μόνο να πετύχει το γκολ της τιμής στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Χαμέντ Τραορέ. Κλασικά, νωρίτερα είχε δεχτεί από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Σε 5 συνεχόμενους φετινούς αγώνες της όπου δέχτηκε παραπάνω από ένα γκολ, η Σασουόλο κατόρθωνε να τα… μοιράζει και να δέχεται γκολ και στο δεύτερο ημίχρονο. Συν τοις άλλοις, η Σασουόλο έχει συμπληρώσει 5 σερί goal/goal. Απέναντί της, είναι η Αταλάντα που μένει εκτός Ευρώπης με την τρέχουσα βαθμολογία της Serie A και έχει ρίξει όλο το βάρος στο Europa League. Πιστεύουμε ότι ο αγώνας Σασουόλο – Αταλάντα θα λήξει με σύνολο τερμάτων 4-6 γκολ.

Bundesliga, 16:30: Μπόχουμ – Μπάγερ Λεβερκούζεν

Σαν… τζογαδόρος που αναζητεί μανιασμένα να ρεφάρει, εμείς αντίστοιχα αναζητούμε τα πολλά γκολ της Μπάγερ Λεβερκούζεν για να κερδίσουμε στον διαγωνισμό Golden 21 του pamestoixima.gr. Οι Ασπιρίνες εσχάτως κέρδισαν με 2-1 τη Χέρα στην Μπαγιαρίνα και τώρα φιλοξενούνται από την… ατρόμητη Μπόχουμ, που φιλοδοξεί να τερματίσει φέτος πάνω από το μισό του βαθμολογικού πίνακα της Bundesliga. Πράγματι, η νίκη με 2-1 στην έδρα της Χοφενχάιμ έδωσε το στίγμα της μαχητικότητας του συνόλου του Τόμας Ράις. Στην έδρα της η Μπόχουμ εσχάτως δεν τα καταφέρνει τόσο καλά, επειδή είναι ομάδα που εφαρμόζει το reactive football. Στον πρώτο γύρο, η Μπάγερ Λεβερκούζεν κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Μπόχουμ. Εμείς περιμένουμε κάτι αντίστοιχο της προτελευταίας συνάντησης των 2 συγκεκριμένων ομάδων: Μιλάμε για το 5-2 του Μαρτίου του 2018, στην Μπαγιαρίνα. Επρόκειτο όμως για αγώνα φιλικό… Πιστεύουμε ότι στον αγώνα Μπόχουμ – Μπάγερ Λεβερκούζεν θα σημειωθούν 4-6 γκολ, ως σύνολο τερμάτων.

ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: ΕΕΕΠ21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑΕπιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων ΕΕΕΠ
ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ: 1114 | ΚΕΘΕΑ: 2109237777Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων ΕΕΕΠ