Άντερλεχτ – Ολυμπιακός: Ειδικά στοιχήματα

Με τη βοήθεια της Novibet θα ανακαλύψουμε τα συμφερότερα ειδικά στοιχήματα για την αναμέτρηση Άντερλεχτ – Ολυμπιακός.

Υπενθυμίζουμε ότι στο Κόνσταντ Φαν Ντερ Στοκ των Βρυξελλών θα διεξαχθεί ο πρώτος αγώνας της φάσης των 32 του Europa League.

Ξεκινάμε με το δεδομένο ότι η Άντερλεχτ, αν και δεν βρίσκεται στην καλύτερη χρονιά της φέτος, διανύει ένα σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς ήττα.

Μόνο στο πιο πρόσφατο 3-0 εντός έδρας επί της Ζούλτε Βάρεγκεμ, κατόρθωσε, ωστόσο, να διατηρήσει απαραβίαστη την εστία της. Πριν από αυτό το clean sheet, δεχόταν γκολ για 10 σερί αγώνες!

Επίσης, ας μην ξεχνάμε ότι και οι δύο ομάδες σπάνια έχουν καλές πορείες στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις από το Φεβρουάριο και μετά (δεύτερο μισό σεζόν) και ειδικά οι ελληνικές θεωρούνται απόλυτα αουτσάιντερ.

Ωστόσο, η Άντερλεχτ είναι στα μέτρα του Ολυμπιακού, αλλά οι Πειραιώτες, με την αμυντική προσέγγιση που δείχνει ότι θα ακολουθήσει ο Σίλβα, έχουν μόνο να χάσουν.

Πάντως, αξίζει να σημειωθεί ότι αμφότερες οι ομάδες έχουν δυσκολία στις στημένες φάσεις.

Σαν αποτέλεσμα -και μελετώντας προσεκτικά το στοιχηματικό μενού που προσφέρει η Novibet για τον αγώνα ΆντερλεχτΟλυμπιακός, προτείνουμε ως ειδικά στοιχήματα που αξίζουν ποντάρισμα, τα παρακάτω:

Άντερλεχτ περισσότερα κόρνερ (Νικητής κόρνερ Αγώνα Άντερλεχτ) @1,58

Άντερλεχτ περισσότερα κόρνερ α’ ημιχρόνου (Νικητής κόρνερ Ημιχρόνου Άντερλεχτ) @1,79

Πρώτο κόρνερ αγώνα Άντερλεχτ @1,65

Over 10,5 κόρνερ σ’ ολόκληρο τον αγώνα @2,00

Η Novibet προσφέρει συνολικά 214 (!) στοιχήματα για τον αγώνα Europa League Άντερλεχτ – Ολυμπιακός! Προσφορά 100% για πρώτη εγγραφή στην εταιρεία.