Μποταφόγκο από ημίχρονο: Μια συνήθεια που πληρώνει!

Στη Serie A της Βραζιλίας η Μποταφόγκο υποδέχεται την Αβαΐ στο κλείσιμο της δέκατης αγωνιστικής σε ένα ματς όπου η έδρα έχει τον πρώτο λόγο. Οι γηπεδούχοι έχουν την ευκαιρία με νίκη απόψε να σκαρφαλώσουν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας μπαίνοντας για τα καλά στο κόλπο του Copa Libertadores. Τρέχουν ένα σερί τεσσάρων αγώνων δίχως ήττα ενώ έρχονται από δυο συνεχόμενες νίκες από ημίχρονο με 0-2 επί της Σαπεκοένσε και 3-1 επί της Βάσκο που τόνωσαν το ηθικό τους. Στηρίζονται στη δύναμη της έδρας τους εκεί όπου μετρούν τρεις νίκες και μια ισοπαλία μέχρι στιγμής. Μάλιστα και οι τρεις νίκες έχουν έρθει από ημίχρονο δείχνοντας πως μπαίνουν φουριόζοι σε κάθε παιχνίδι για να το καθαρίσουν από νωρίς.

• Τρεις νίκες εντός έδρας η Μποταφόγκο από ημίχρονο, 5/5 ήττες εκτός έδρας η Αβαΐ από ημίχρονο

Η Αβαΐ παραμένει ουραγός στον πάτο της βαθμολογίας έχοντας μαζέψει πέντε βαθμούς έως τώρα. Απέχει έξι πόντους από τη γραμμή σωτηρίας και δείχνει να μην μπορεί να σηκώσει κεφάλι μετρώντας τέσσερις ήττες και μια ισοπαλία στα πέντε πιο πρόσφατα ματς. Αποτελεί μακράν την πιο αδύναμη επιθετικά ομάδα της κατηγορίας έχοντας σκοράρει μόλις τρεις φορές σε εννέα αγωνιστικές. Μακριά από το γήπεδό της εμφανίζεται τραγική έχοντας γνωρίσει 5/5 ήττες όλες από ημίχρονο με απολογισμό τερμάτων 1-9! Συνηθίζει λοιπόν να αιφνιδιάζεται νωρίς στα παιχνίδια της χωρίς να μπορεί να αντιδράσει στη συνέχεια.
02:00 ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ – ΑΒΑΪ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/1 ΤΕΛΙΚΟ

Νωρίτερα, στην Urvalsdeild της Ισλανδίας η Μπρεϊντάμπλικ αντιμετωπίζει την Γκριντάβικ στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην όγδοη θέση στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη και προσπαθούν να μαζέψουν βαθμούς για να απομακρυνθούν από εκεί. Έρχονται από δυο ματς χωρίς νίκη ενώ δεν καταφέρνουν να εκμεταλλευτούν τον παράγοντα έδρα. Μπροστά στον κόσμο τους έχουν γνωρίσει ήδη τρεις ήττες σε τέσσερις αναμετρήσεις με την εστία τους να παραβιάζεται εννέα φορές σε αυτά τα παιχνίδια. Δέχονται πολύ εύκολα γκολ λοιπόν ειδικά εντός έδρας και προκαλεί ο σημερινός έντονος φαβοριτισμός τους.

• Τρεις ήττες σε τέσσερα εντός έδρας ματς η Μπρεϊντάμπλικ, πέντε ματς αήττητη και 3/3 νίκες εκτός έδρας η Γκριντάβικ

Η Γκριντάβικ από την πλευρά της συνεχίζει να τα πηγαίνει ιδιαίτερα καλά κι έχει την ευκαιρία απόψε με νίκη να πιάσει στην κορυφή του πρωταθλήματος τη Βαλούρ δείχνοντας τα δόντια της στη μάχη του τίτλου. Έρχεται από τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία στα πέντε τελευταία ματς που έχει δώσει αποτελώντας την πιο φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας. Μακριά από το σπίτι της μετράει 3/3 νίκες δείχνοντας να μην καταλαβαίνει από έδρες. Η ψυχολογία της είναι στα ύψη και θα παλέψει απόψε να διευρύνει το θετικό σερί της πλησιάζοντας την πρώτη θέση.
23:00 ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ – ΓΚΡΙΝΤΑΒΙΚ Χ2 (ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ)

4,37 Stoiximan Παίξε τη δυάδα στον Stoiximan

4,21 starbet33 Παίξε τη δυάδα στη Starbet33

4,06 Championsbet Παίξε τη δυάδα στην Championsbet

ΠΑΙΖΩ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΑΠΟΔΕΚΤΑ! Το 1/1 ημίχρονο/τελικό της Μποταφόγκο απέναντι στην Αβαΐ είχε καλύτερη απόδοση στη Starbet33 και το Χ2 της Διπλής Ευκαιρίας της Γκριντάβικ ενάντια στην Μπρεϊντάμπλικ καλύτερη απόδοση στον Stoiximan.