Δυνατό σύστημα με Κορκ Σίτι και ισοπαλίες

Η Κορκ Σίτι συνεχίζει τον μοναχικό δρόμο της προς την κατάκτηση του τίτλου της Premier της Ιρλανδίας, έχοντας ξεφύγει με μεγάλη διαφορά από τις αντιπάλους της στον βαθμολογικό πίνακα. Είναι χαρακτηριστικό το γεγονός ότι έχει επικρατήσει στα δεκαεφτά από τα δεκαοκτώ προηγούμενα παιχνίδια της, ενώ σημείωσε ισοπαλία στο άλλο. Μακριά από την έδρα της έχει πανηγυρίσει οκτώ φορές σε εννιά ματς και φροντίζει να προσφέρει γκολ και θέαμα. Σ’ αυτές τις εκτός έδρας αναμετρήσεις έχει σημειώσει έξι over 2,5 goals. «Πλήγμα» αποτελεί η απουσία του αρχηγού της, Τζον Ντανλίβι (αμυντικός) λόγω τραυματισμού. Η Ντέρι Σίτι θα προσπαθήσει να κόψει την… φόρα της πρωτοπόρου της βαθμολογίας και αντιμετωπίζει το ματς ως πρόβα τζενεράλε για το πρώτο της παιχνίδι με την Μίντιλαντ για το Europa League. Η πιθανή νίκη επί της Κορκ Σίτι θα φέρει τους παίκτες της ακόμα πιο κοντά σε τροχιά Ευρώπης και θα τους τονώσει ψυχολογικά ενόψει της ευρωπαϊκής αγωνιστικής υποχρέωσης τους. Στην έδρα της η Ντέρι Σίτι είναι εξίσου παραγωγική επιθετικά με την αντίπαλο της, αλλά ταυτόχρονα δείχνει να έχει θέμα με την αμυντική λειτουργία της. Έτσι έχει σημειώσει έξι over 2,5 goals στα εννιά εντός έδρας παιχνίδια της.

21:45 ΝΤΕΡΙ ΣΙΤΙ – ΚΟΡΚ ΣΙΤΙ 2&OVER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook 2,60

Ο υποβιβασμός στην First Division της Ιρλανδίας είναι κάτι που δεν θέλουν να γνωρίσουν φέτος οι δύο ομάδες. Η Μποέμιαν δείχνει να απομακρύνεται από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα της Premier, με τα αποτελέσματα που έχει σημειώσει τις τελευταίες εβδομάδες. Την προηγούμενη αγωνιστική πέτυχε σπουδαία ανατροπή κόντρα στην Σεντ Πάτρικς εκτός έδρας, την οποία νίκησε με 3-1 εκτός έδρας πετυχαίνοντας τα γκολ της στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι πανηγύρισε για τρίτη φορά στα πέντε τελευταία παιχνίδια της και θα επιδιώξει να βελτιώσει την επίδοση της απέναντι στην Σλίγκο Ρόβερς. Όμως στο «σπίτι» της δεν τα πάει πολύ καλά, αφού έχει ηττηθεί στα πέντε από τα εννιά παιχνίδια που έχει δώσει, ενώ επικράτησε μόλις σε δύο από αυτά. Η Σλίγκο Ρόβερς βρίσκεται σε δυσκολότερη θέση από την αντίπαλο της, αφού φιγουράρει οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη της βαθμολογίας. Την περασμένη εβδομάδα απέτυχε να νικήσει την Γκάλγουει Γιουνάιτεντ, στην οποία παραχώρησε ισοπαλία 1-1 που ήταν η τέταρτη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν καταφέρει να πανηγυρίσουν ακόμα μακριά από την έδρα τους, έχοντας σημειώσει μόνο τέσσερις ισοπαλίες στις εννιά προηγούμενες εξορμήσεις τους.

21:45 ΜΠΟΕΜΙΑΝ – ΣΛΙΓΚΟ ΡΟΒΕΡΣ Χ Goalbet Sportsbook 3,32

Οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρεθούν όσο το δυνατόν ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα της First Division της Ιρλανδία, αφού φέτος δεν έχουν το άγχος του υποβιβασμού μιας και η λίγκα βρίσκεται σε μεταβατικό στάδιο. Παρόλα αυτά δείχνουν να είναι αρκετά προσεκτικές στο πρώτο ημίχρονο των παιχνιδιών τους. Η Άθλοουν Τάουν έχει αναδειχθεί ισόπαλη στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα στα τέσσερα από τα οκτώ εντός έδρας ματς που έχει δώσει προς το παρόν. Από την πλευρά της η Λόνγκφορντ έχει επιβεβαιώσει την επιλογή μας στις πέντε από τις οκτώ εξορμήσεις της στο πρωτάθλημα. Μάλιστα το μεσαίο σημείο έχει εμφανιστεί στο πρώτο ημίχρονο των τεσσάρων από τα πέντε πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της.

21:45 ΑΘΛΟΟΥΝ ΤΑΟΥΝ – ΛΟΝΓΚΦΟΡΝΤ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook 2,23

Δύο αγωνιστικές απομένουν για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος Apertura της Βολιβίας και οι δύο ομάδες δεν έχουν κάποιο ιδιαίτερο βαθμολογικό κίνητρο σ’ αυτές. Η Πετρολέρο Γιακούιμπα θα ήθελε να αποφύγει την τελευταία θέση και για αυτό παρουσιάζεται ιδιαίτερα επιθετική στο πρώτο ημίχρονο των εντός έδρας αγώνων της. Στους οκτώ από τους δέκα προηγουμένους κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο 45λέπτο τους. Μάλιστα οι έξι από αυτούς τους «άσους» είναι συνεχόμενοι για τους γηπεδούχους. Η Γκουαμπίρα είναι εξαιρετικά αδύνατη μακριά από την έδρα της και για αυτό δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στο πρωτάθλημα. Αυτό οφείλεται κυρίως στο γεγονός ότι στα εφτά από τα δέκα προηγούμενα εκτός έδρας παιχνίδια της βρέθηκε πίσω στο σκορ και δεν μπόρεσε να ανατρέψει την εις βάρος της κατάσταση.

22:00 ΠΕΤΡΟΛΕΡΟ ΓΙΑΚΟΥΙΜΠΑ – ΓΚΟΥΑΜΠΙΡΑ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook 2,61

Η τελευταία αγωνιστική της Primera Division της Παραγουάης ξεκίνησε από χθες και οι δύο ομάδες θα δώσουν αυτό το παιχνίδι απλά για να ολοκληρώσουν τις υποχρεώσεις τους σ’ αυτή. Κατά την διάρκεια του πρωταθλήματος τόσο η Σολ Ντε Αμέρικα όσο και η Σπορτίβο Λουκένιο έδειξαν μεγάλη έφεση στα ισόπαλα πρώτα ημίχρονα στους αγώνες τους. Οι γηπεδούχοι είδαν να εμφανίζεται το μεσαίο σημείο στο πρώτο 45λέπτο των οκτώ από τους δέκα προηγούμενους αγώνες που έδωσαν στο «σπίτι» τους. Από την άλλη η Σπορτίβο Λουκένιο έχει την ίδια… συνήθεια με την αντίπαλο της, αφού αναδείχθηκε ισόπαλη στο πρώτο ημίχρονο στους έξι από τους δέκα προηγούμενους εκτός έδρας αγώνες της.

23:00 ΣΟΛ ΝΤΕ ΑΜΕΡΙΚΑ – ΣΠΟΡΤΙΒΟ ΛΟΥΚΕΝΙΟ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook 2,36

Η Λουβερντένσε δείχνει να βρίσκει τον καλό αγωνιστικό εαυτό της στα τελευταία παιχνίδια της βραζιλιάνικης Serie B. Αυτή η προσπάθεια την έχει φέρει οριακά πάνω από την γραμμή του υποβιβασμού στον βαθμολογικό πίνακα της λίγκας. Την προηγούμενη αγωνιστική κατάφερε να φύγει νικήτρια από την έδρα της Φιγκεϊρένσε με 3-2 σ’ ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Έτσι συμπλήρωσε έξι παιχνίδια αήττητη (2-4-0) και απόψε θα προσπαθήσει να διευρύνει το σερί της για να βελτιωθεί ακόμα περισσότερο βαθμολογικά. Στο «σπίτι» της δεν έχει ηττηθεί ακόμα αλλά έχει παραχωρήσει τρεις ισοπαλίες στα τέσσερα παιχνίδια που έχει δώσει σ’ αυτό. Η Αμέρικα Μινέιρο πήρε βαθμολογική ανάσα επικρατώντας δύσκολα με 1-0 της Σάντα Κρουζ εντός έδρας. Έτσι βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που οδηγεί στο Brasileirao. Θα επιδιώξει να διπλασιάσει τις νίκες της, όμως μακριά από την έδρα της παρουσιάζεται αδύναμη έχοντας πανηγυρίσει μόλις μία φορά σε τέσσερα ματς. Στο μεταξύ ενισχύθηκε με την απόκτηση των μέσων Νέτο Μούρα και Ντέιβιντ, οι οποίο δεν αποκλείεται να αγωνιστούν στο ματς.

03:30 (ΣΑΒΒΑΤΟ) ΛΟΥΒΕΡΝΤΕΝΣΕ – ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ Χ Goalbet Sportsbook 3,42