Σύστημα-δυναμίτης μας στέλνει στο ταμείο

Ο δεύτερος όμιλος του ασιατικού Champions League ολοκληρώνεται σήμερα και αυτό το παιχνίδι έχει μονόπλευρο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Η Αλ Φατέχ βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας δύο βαθμούς λιγότερους από την Εστεγκλάλ Κουζεστάν. Μακριά από την έδρα της δεν κατάφερε να νικήσει στις δύο προηγούμενες εξορμήσεις της, αλλά θα πρέπει να το κάνει σήμερα προκειμένου να συνεχίσει την πορεία της στην διοργάνωση. Όμως παράλληλα θα πρέπει η Εστεγκλάλ Κουζεστάν να ηττηθεί από την Αλ Τζαζίρα στο άλλο παιχνίδι του ομίλου. Η Λεκβίγια είναι αήττητη στο ασιατικό Champions League κι αυτό το σερί της έδωσε ήδη την πρόκριση στην επόμενη φάση. Έτσι θα αγωνιστεί χωρίς ιδιαίτερο άγχος και χωρίς τον σημαντικό μέσο της Μπουντιάφ που είναι τιμωρημένος.

18:30 ΛΕΚΒΙΓΙΑ – ΑΛ ΦΑΤΕΧ 2 Goalbet Sportsbook 3,62

Αυτό το παιχνίδι θα παίξει καθοριστικό ρόλο στην έκβαση της μάχης της πρόκρισης στον επόμενο γύρο του ασιατικού Champions League μέσω του πρώτου ομίλου. Οι γηπεδούχοι απέφυγαν την ήττα από την Λοκομοτίβ Τασκένδης ισοφαρίζοντας σε 4-4 στις καθυστερήσεις του ματς. Πλέον βρίσκονται τρεις βαθμούς μακριά από τις προνομιούχες θέσεις της βαθμολογίας και για να προκριθούν χρειάζονται νίκη με τέσσερα γκολ διαφορά. Έτσι θα ξεπεράσουν την αντίπαλο τους στην ισοβαθμία από την οποία είχαν ηττηθεί με 3-0 στον πρώτο γύρο. Ο σημαντικός στόπερ Μούσα είναι τιμωρημένος. Η Εστεγκλάλ βρίσκεται σε τροχιά πρόκρισης παρά το γεγονός ότι δεν έχει καταφέρει να νικήσει εκτός έδρας στην διοργάνωση. Σ’ αυτή την αναμέτρηση θα πετύχει τον στόχο της πρόκρισης εάν αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα, ενώ μπορεί να τα καταφέρει ακόμα κι αν ηττηθεί μέχρι τρία γκολ διαφορά. Σε πιθανή τετραπλή ισοβαθμία τα πάντα θα κριθούν στην συνολική διαφορά τερμάτων που θα έχουν οι ομάδες.

18:50 ΑΛ ΤΑΑΒΟΝ – ΕΣΤΕΓΚΛΑΛ Χ Goalbet Sportsbook 3,52

Δεν πρόλαβε να ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος της σκοτσέζικης Championship και οι δύο ομάδες θα βρεθούν ξανά αντιμέτωπες απόψε στο πλαίσιο των πλέι οφ ανόδου. Το περασμένο Σάββατο κοντραρίστηκαν στο ίδιο γήπεδο και αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Αυτό το αποτέλεσμα δεν ευνόησε τους φιλοξενούμενους που έτσι έχασαν την ευκαιρία να τερματίσουν στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και να συμμετάσχουν απευθείας στον επόμενο γύρο. Η Μόρτον θα επιδιώξει σ’ αυτό το παιχνίδι να πάρει τη νίκη ώστε να έχει τον πρώτο λόγο ενόψει της ρεβάνς που θα διεξαχθεί την ερχόμενη Παρασκευή. Στην κανονική περίοδο της λίγκας ήταν αρκετά δυνατή, αφού ηττήθηκε μόλις δύο φορές, αλλά σημείωσε αρκετές ισοπαλίες (8). Ο μέσος Κιτόνγκο ταλαιπωρείται από τραυματισμό. Η Νταντί Γιουνάιτεντ θα επιδιώξει να φύγει ξανά αλώβητη από την έδρα της Μόρτον και γιατί όχι νικήτρια ώστε να αποκτήσει αυτή το προβάδισμα. Πάντως ως φιλοξενούμενη πανηγύρισε μόλις τέσσερις φορές στην κανονική περίοδο. Στο μεταξύ ανακοίνωσε την απόκτηση του επιθετικού της Χιμπέρνιαν, Τζέιμς Κίτινγκς ενόψει της επόμενης σεζόν.

21:45 ΜΟΡΤΟΝ – ΝΤΑΝΤΙ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ Χ Goalbet Sportsbook 3,32

Η Ντεπορτίβο Πάστο διεκδικεί την συμμετοχή της στα πλέι οφ της Primera A της Κολομβίας και φιγουράρει στην πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα. Μακριά από την έδρα της είναι αρκετά επιθετική κι έτσι κατάφερε να έχει το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο των μισών από τους οκτώ προηγούμενους αγώνες της. Από την πλευρά της η Ατλέτικο Ουίλα δεν έχει χάσει ακόμα τις ελπίδες της για συμμετοχή στα πλέι οφ. Όμως στο γήπεδο της φαίνεται ότι αντιμετωπίζει προβλήματα από τις αντιπάλους της. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι έχει βρεθεί πίσω στο σκορ στα μισά από τα οκτώ προηγούμενα εντός έδρας παιχνίδια της.

23:15 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΟΥΙΛΑ – ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΑΣΤΟ 2 ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook 3,72

Ξεκινούν από σήμερα οι επαναληπτικοί αγώνες του πρώτου γύρου του Copa Sudamericana. Η Σπορτίβο Λουκένιο από την Παραγουάη καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 της πρώτης αναμέτρησης με την Ντεπορτίβο Κάλι και να προκριθεί στην επόμενη φάση όπως στις δύο προηγούμενες συμμετοχές της στην διοργάνωση. Στο πρώτο ματς οι γηπεδούχοι προσπάθησαν αρκετά αλλά δεν απέφυγαν την ήττα, αφού το ολοκλήρωσαν με παίκτη λιγότερο. Απόψε καλούνται να πετύχουν την ανατροπή στο «σπίτι» τους όπου είναι αήττητοι στην διοργάνωση (5-2-0). Πάντως τις προηγούμενες μέρες επικράτησε άσχημο κλίμα στις τάξεις της εξαιτίας της κόντρας που είχαν κάποιοι παίκτες της ομάδας όπως ο Βλάντιμιρ Μαρίν και ο Πάμπλο Σέμπαλος με τον προπονητή της, Έκτορ Σονχάουσερ. Μάλιστα λίγο έλειψε να μην συμπεριληφθούν στην αποστολή, αλλά αυτό δεν έγινε μετά από παρέμβαση της διοίκησης. Έτσι ο μόνος που θα απουσιάσει είναι ο μέσος Μιγκέλ Άνχελ Γκοντόι που είναι τιμωρημένος. Η Ντεπορτίβο Κάλι καλείται να υπερασπιστεί τη νίκη που πέτυχε στον πρώτο αγώνα, ώστε να συνεχίσει αυτή την πορεία της στο Copa Sudamericana. Όμως δεν νίκησε σε καμία από τις έξι προηγούμενες εκτός έδρας αναμετρήσεις της στην διοργάνωση (0-3-3). Ο επιθετικός Τζέφερσον Ντούκε είναι τραυματίας.

03:45 (ΤΕΤΑΡΤΗ) ΣΠΟΡΤΙΒΟ ΛΟΥΚΕΝΙΟ – ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΚΑΛΙ 1 2,61

Σύστημα 3-4-5

Στήλες: 16 (10 τριάδες, 5 τετράδες, 1 πεντάδα) – Αξία στήλης: 0,50 ευρώ – Αξία δελτίου: 8,00 ευρώ

Πεντάδα: Με 0,50 ευρώ -> κέρδη 205,37 ευρώ στη Goalbet

Φθηνότερη τριάδα: Με 0,50 ευρώ -> κέρδη 15,25 ευρώ στη Goalbet