Championship: Σε τρομερή φόρμα η Γουέστ Μπρομ

αγγλια γουεστ μπρομ προβλεψεις Novibet

Σε εξαιρετική αγωνιστική κατάσταση βρίσκεται η Γουέστ Μπρομ στην Championship της Αγγλίας και έχει τον πρώτο λόγο για τη νίκη στο Ρόδεραμ απέναντι στην τοπική ομάδα.

Η Ρόδεραμ αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας με 1-1 με τη Ρέντινγκ καταφέρνοντας να σώσει τον βαθμό στο 90′ με το τέρμα του Μάτοκ. Το αποτέλεσμα πάντως δεν την ικανοποιεί αφού δεν κατάφερε να απομακρυνθεί με διαφορά από τις τελευταίες θέσεις. Αυτή την στιγμή βρίσκεται στην 20η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Championship και στο +3 πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Ρόδεραμ αγνοεί τη νίκη εδώ και 6 αγώνες στην Championship μετρώντας στο διάστημα αυτό 5 ισοπαλίες και μία ήττα. Παραμένει αήττητη στα 2 τελευταία ματς στην κατηγορία με ισάριθμες ισοπαλίες. Εντός έδρας παρουσιάζεται αρκετά δυνατή με ρεκόρ 4 νίκες, 6 ισοπαλίες και μία ήττα. Αμυντικά προβληματίζει έχοντας δεχτεί 33 τέρματα σε 22 αγώνες.

Σπουδαία νίκη (1-2) μέσα στην έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ πήρε η Γουέστ Μπρομ. Παρότι βρέθηκε να χάνει στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου (12′) δεν πτοήθηκε και αφού πρώτα ισοφάρισε λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου (41′), έφτασε στην ανατροπή με τέρμα του Γκιμπς στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης (76′).

Η Γουέστ Μπρομ βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και σε τροχιά πλέι οφ ανόδου και στο -5 από τη δεύτερη θέση που οδηγεί στην απευθείας άνοδο. “Τρέχει” αήττητο σερί 6 αγώνων στην Championship μετρώντας στο διάστημα αυτό 4 νίκες και 2 ισοπαλίες. Προέρχεται από 3 σερί εκτός έδρας νίκες στην κατηγορία. Διαθέτει την καλύτερη επίθεση της Championship με 46 τέρματα στο ενεργητικό της. Παραμένουν αμφίβολοι οι Μπάρτλει (αμυντικός), Μόρισον (μέσος), Ρόμπσον-Κανού (φορ).