Super League: Διαίσθηση για πολλά γκολ σήμερα

Σήμερα Κυριακή, διαισθάνομαι ότι θα έχει γκολ η Super League. Όπως είπαμε ήδη από χθες Σάββατο, η θερμοκρασία ανέβηκε, τα ματς προσφέρονται για αρκετά γκολ, οι αδιάφορες ομάδες αρχίζουν σιγά σιγά να πληθαίνουν στο πρωτάθλημα. Φτάσαμε αισίως στην 21η αγωνιστική. Κι επίσης, όταν έχει ντέρμπι, σαν κι αυτό το ΑΕΚ Ολυμπιακός σήμερα το βράδυ στο ΟΑΚΑ, οι διαιτητές δίνουν κανένα πέναλτι παραπάνω. Στα άλλα ματς, φυσικά, στα οποία υπάρχει λιγότερη προσοχή…

Για το ΑΕΚ Ολυμπιακός, θα μιλήσουμε λίγο αργότερα. Πάμε να δούμε πρώτα όλα τα υπόλοιπα της Super League την Κυριακή.

Προβλέψεις:

Πανιώνιος – Ηρακλής

Η διαφορά των δυο ομάδων στη βαθμολογία είναι τόσο μεγάλη, που δεν αφήνει περιθώρια να φανταστεί κανείς κάτι άλλο εκτός από νίκη του Πανιώνιου, μολονότι ο Ηρακλής έρχεται από ένα σπουδαίο ματς κόντρα στην ΑΕΚ και ο Πανιώνιος από ένα κακό -αλλά νικηφόρο- εκτός έδρας ματς, κόντρα στη Βέροια. Ο Ηρακλής έχει κάνει ζημιές στη Νέα Σμύρνη στο παρελθόν.

Θυμίζω, πάντως ότι η επικράτηση του Πανιωνίου στο Καυτανζόγλειο στο ματς του πρώτου γύρου της Super League δεν ήταν καθόλου εύκολη, αλλά είναι τέτοιο το κέφι που βγάζει η ομάδα του Μιλόγεβιτς που δεν μπορείς να μην της δώσεις και πάλι τον πρώτο λόγο. Αξίζει ο άσος και από το ημίχρονο, αφού ο Ηρακλής δέχεται γκολ νωρίς: 1 ημίχρονο/1 τελικό και φυσικά και τα 2-3 γκολ στο σύνολο τερμάτων, που έχουν γίνει κι αυτά κάτι σαν… κανόνας στους φετινούς αγώνες του Πανιωνίου, ανεξαρτήτως έδρας.

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΩ! Διαιτητής: Θάνος. Του δίνουν συνέχεια ματς, επειδή είχε μείνει καιρό έξω και πρέπει να ρεφάρει. Όπως λέει κι ένας γνωστός του, «για Θάνος, καλός είναι». Βέβαια, ένα… ξεφωνητό στη Νέα Σμύρνη θα το φάει, πιστεύω.

15:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/1 ΤΕΛΙΚΟ Goalbet Sportsbook @2,25

15:00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΥΝΟΛΟ ΤΕΡΜΑΤΩΝ 2-3 ΓΚΟΛ Goalbet Sportsbook @1,95 !!

Παναιτωλικός – Πλατανιάς

Τον αδικεί το σκορ τον Παναιτωλικό στο ματς με τον ΠΑΟ: για 65΄στην άμυνα τουλάχιστον ήταν καλός, αλλά μετά ο Χάβος έχασε τον Xαντάκια (φωτογραφία) που τραυματίστηκε και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού… ξέχασαν ότι υπήρχε στο γήπεδο ο Μπεργκ. Ο Πλατανιάς είναι μάλλον τυχερός που δεν έχασε από τον ΠΑΣ Γιάννινα, αφού, ενώ ανέτρεψε το σε βάρος του 2-0 σε 3-2 υπέρ του, δέχτηκε αμέσως το 3-3 και στο τέλος, χρειάστηκε τον Σωτηρίου.

Ο Πλατανιάς βάζει και δέχεται πολλά γκολ, επειδή ο Παράσχος παίζει ένα περίεργο 3-4-3, έχοντας, μάλιστα, πάντα στο γήπεδο τρεις κανονικούς κυνηγούς, τον Γιακουμάκη, τον Μανούσο και τον Σίνκιεβιτς. Κάτι ανάλογο συμβαίνει και στον Παναιτωλικό, πίσω από τον Μαρκόφσκι, υπάρχουν ο Κλέσιο και ο Ρότσα που αγαπούν τις ντρίμπλες και για όλους πρέπει να τρέχουν ο Μάκος και ο Πάουλο: δεν είναι πάντα απλό. Χωρίς άγχος είναι και οι δύο ομάδες: ας κυνηγήσουμε το over 2,5 goals για να δικαιωθούμε στοιχηματικά. Έχει σούπερ απόδοση στη Goalbet.

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΩ! Διαιτητής: Καραντώνης. Επειδή είναι μεγάλο πουλέν της εξυγίανσης, έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα κάνει εδώ, αφού όλοι οι παρευρισκόμενοι είναι… εξυγιαντές. Λογικά λίγο Παναιτωλικό θα παίξει – ο Πλατανιάς δεν έχει πάρει και λίγα.

17:15 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ OVER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook @2,70 !!!

ΠΑΟΚ – Βέροια

Η ισοπαλία στο πρώτο μεταξύ τους ματς στη Βέροια, στον πρώτο γύρο της φετινής Super League, όταν και ξεκινήσαμε αυτή τη στήλη στο φιλόξενο bet3.GR, αποτελεί τη μεγαλύτερη έκπληξη του πρωταθλήματος – μεγαλύτερη κι από την ήττα του ΠΑΟΚ από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Κάποιος θα πει ότι στο ποδόσφαιρο όλα γίνονται, αλλά θα διαφωνήσω: να μην κερδίσει δεύτερη φορά σε ένα χρόνο ο ΠΑΟΚ τη Βέροια δεν γίνεται, ακόμα κι αν ο Ίβιτς δεν χρησιμοποιήσει ποδοσφαιριστές, αλλά έντεκα… καρέκλες.

Παρ’ όλο που οι νεοφερμένοι της Βέροιας, κόντρα στον Ολυμπιακό κυρίως, έδειξαν ότι τουλάχιστον είναι ποδοσφαιριστές, στην Τούμπα η Βέροια δεν μπορεί να κάνει ούτε σκέψη ότι μπορεί να πάρει αποτέλεσμα και το πιθανότερο είναι να δούμε μια εμφάνισή της ανάλογα τραγική με αυτή που έκανε κόντρα στην ΑΕΚ. Φορτώνουμε ό,τι βρούμε: 1 από ημίχρονο (1 ημίχρονο/1 τελικό), 1 με χάντικαπ, 1 & over 2,5 goals, 1 και ο ΠΑΟΚ να μην δεχτεί γκολ (1 & no goal,  1 & no goal φιλοξενούμενου) Και, γιατί όχι, over ήδη στο πρώτο ημίχρονο. Προτείνουμε μια σειρά από ενδιαφέροντα στοιχήματα από το μενού της Goalbet. Ναι, είναι κουρασμένος ο ΠΑΟΚ, αλλά η Βέροια δεν μπορεί. Το 0-0 του πρώτου γύρου ήταν ό,τι περισσότερο μπορούσε να πάρει.

ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΧΩ! Διαιτητής: Μπλάνας. Εντάξει, αν ο ΠΑΟΚ έχει μια μικρή ανάγκη, ο Μπλάνας και κυρίως, οι επόπτες μπορεί λιγάκι να βοηθήσουν. Που δεν νομίζω πως θα χρειαστεί πάντως.

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ 1 ΗΜΙΧΡΟΝΟ/1 ΤΕΛΙΚΟ Goalbet Sportsbook @1,40

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ (+1 ΓΚΟΛ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ) 1 Goalbet Sportsbook @1,29

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ (+2 ΓΚΟΛ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ) 1 Goalbet Sportsbook @1,83

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ OVER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook @1,40

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ 1 & OVER 2,5 GOALS Goalbet Sportsbook

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ 1 & OVER 3,5 GOALS Goalbet Sportsbook @2,05

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ 1 & NO GOAL Goalbet Sportsbook @1,57

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ OVER 2,5 GOALS & NO GOAL Goalbet Sportsbook @2,30

17:15 ΠΑΟΚ – ΒΕΡΟΙΑ OVER 1,5 GOALS Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Goalbet Sportsbook @2,00 !!