Όλα για την Άντερλεχτ

Στο δεύτερο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα με τη Λόκερεν, ξύπνησε η Άντερλεχτ.

Ωστόσο, ήταν τελικά η πρώτη που δέχτηκε γκολ, για να ισοφαρίσει ο Ζιγέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων (τελικό σκορ: 1-1). Μπορεί η νίκη να μην ήρθε, όμως τουλάχιστον αποκαταστάθηκαν οι σχέσεις του Ζιγέ με τον προπονητή Μπέσνικ Χάσι.

Στον αγώνα με τη Λόκερεν, ο Χάσι έβαλε βασικό τον Ντεφούρ και τον Ιμόχ. Τον δεύτερο τον έβγαλε εκτός αγώνα στο 69′ έχοντας φρικτά παράπονα για την απόδοσή του. Ο πρώτος, λίγες ώρες μετά τον αγώνα, έγινε πατέρας και θα απουσιάσει από την εντός έδρας αναμέτρηση με τη Βέστερλο. Αξίζει να σημειωθεί ότι δεν είχε παίξει ούτε στην περσινή αναμέτρηση με τη Βέστερλο στο Κόνσταντ Φαν Ντερ Στοκ, η οποία είχε διεξαχθεί κατά διαβολή σύμπτωση στις 26 Δεκεμβρίου 2014 (φέτος 27 Δεκεμβρίου 2015)!

Το περσινό ματς είχε λήξει με 4-0 υπέρ της Άντερλεχτ και “πολλά με λίγα” αναμένεται να είναι και η φετινή αναμέτρηση. Η Άντερλεχτ, χωρίς σοβαρές απουσίες ποδοσφαιριστών, έχει ανάγκη να ξεσπάσει μπροστά στο κοινό της. Η εκκωφαντική νίκη με σκορ 4-1 στην έδρα της μισητής αντιπάλου, Κλαμπ Μπριζ και η αποκατάσταση των σχέσεων του Χάσι με τον Ζιγέ, δίνουν τη δυνατότητα στον Αλβανό προπονητή της Άντερλεχτ να επιβληθεί στα αποδυτήρια. Μια ευρεία νίκη θα κάνει καλό στην ψυχολογία της ομάδας.

Η αντίπαλος, Βέστερλο, τα βρίσκει… μπαστούνια κατά έναν παραδοσιακό τρόπο στις Βρυξέλλες και συν τοις άλλοις, προέρχεται από νίκη – υπέρβαση με σκορ 2-1 στην έδρα της έναντι της Σαρλερουά. Δε νομίζουμε ότι έχει το ρόστερ ώστε να καλύψει την κούραση των παικτών της. Μιλάμε, άλλωστε, για την ομάδα, που σχετικά πρόσφατα, στις 5 Δεκέμβρη, έχασε με 5-1 στην έδρα της Λέουβεν με “κάτω τα χέρια”.

19:00 ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ – ΒΕΣΤΕΡΛΟ -> ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ Η ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΗΜΙΧΡΟΝΑ @1,72 starbet33

Σε απόδοση 2,10 παίζεται στη Starbet33 να κερδίσει η γηπεδούχος Άντερλεχτ και τα δύο ημίχρονα και σε απόδοση 2,65 (!!) παίζεται το over 1,5 γηπεδούχου (Άντερλεχτ πάλι, δηλαδή) στη Starbet33. Πραγματικά πολύ εντυπωσιακές αποδόσεις που σε προκαλούν να στοιχηματίσεις!