Δανία – Γαλλία: Προσεκτικά και οι δυο για την πρόκριση

Στον τρίτο όμιλο του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018 σήμερα διεξάγεται η τελευταία αγωνιστική με τη Δανία να αντιμετωπίζει τη Γαλλία στο Λουζνίκι της Μόσχας.

Οι Δανοί βρίσκονται στη δεύτερη θέση του ομίλου και χρειάζονται έναν βαθμό σήμερα για να εξασφαλίσουν την πρόκριση στην επόμενη φάση. Απέχουν ένα τρίποντο από την τρίτη Αυστραλία και γνωρίζουν ότι αν ηττηθούν στο σημερινό υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μείνουν εκτός συνέχειας αν και οι Αυστραλοί επικρατήσουν του αδιάφορου Περού.

Η Δανία στην πρεμιέρα της έδειξε την κυνικότητα της παίρνοντας τη νίκη με 1-0 επί του Περού πετυχαίνοντας ένα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ενώ σε αρκετές περιπτώσεις κατόρθωσε να γλιτώσει από γκολ. Στη δεύτερη αγωνιστική έφερε 1-1 με την Αυστραλία με τις 2 ομάδες να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο και στη συνέχεια να κρατούν αυτό το σκορ. Οι Δανοί λοιπόν στηρίζονται στην ανασταλτική τους λειτουργία με την εστία τους να έχει παραβιαστεί μονάχα μια φορά έως τώρα. Στο σημερινό θα παραταχθούν για το θετικό αποτέλεσμα που θα τους οδηγήσει στον επόμενο γύρο. Θα μπουν προσεκτικά στο ματς και θα προσπαθήσουν να εγκλωβίσουν τα επιθετικά όπλα της αντιπάλου. Πρώτο μέλημα τους σήμερα θα είναι το μηδέν στα μετόπισθεν.

Οι Γάλλοι από τη μεριά τους βρίσκονται στην κορυφή του ομίλου και θέλουν να κλειδώσουν την πρωτιά που θα τους φέρει αντιμέτωπους με τον δεύτερο του τέταρτου ομίλου. Έχουν πετύχει 2 στις 2 νίκες μέχρι στιγμής δίχως να εντυπωσιάσουν όμως. Στην πρεμιέρα επικράτησαν δύσκολα της Αυστραλίας με 2-1 με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο ενώ στη δεύτερη αγωνιστική πήραν τους 3 βαθμούς κερδίζοντας με 1-0 το Περού.

Έχουν παρουσιάσει ένα αρκετά σοβαρό πρόσωπο στα μετόπισθεν αλλά επιθετικά δείχνουν να μην μπορούν με άνεση να δημιουργήσουν κινδύνους στην αντίπαλη εστία. Διαθέτουν βέβαια ιδιαίτερη ποιότητα με τους Γκριζμάν και Μπαπέ μπροστά να τραβούν τα βλέμματα πάνω τους. Σήμερα γνωρίζουν ότι και με μια ισοπαλία μπορούν να πετύχουν το στόχο τους και να καπαρώσουν την πρώτη θέση. Αναμένεται να μπουν επιφυλακτικά στο παιχνίδι όπως έχουν κάνει και στα 2 προηγούμενα και να χτυπήσουν αφού υπνωτίσουν τον αντίπαλο.

17:00 ΔΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Stoiximan @ 1,90

17:00 ΔΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ ANYTIME ΣΚΟΡΕΡ ΜΑΤΟΥΙΝΤΙ Stoiximan @6,50

Ο δρόμος προς τη δόξα οδηγεί στον Stoiximan. Μόνο με σύνδεση θα δεις το Road to Glory.